Okazuje się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej wymyślnych zabawek, moda na pluszowe misie nie słabnie. Udowodnili to uczniowie naszej "zerówki", którzy ochoczo wzięli udział w przygotowanych atrakcjach z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia. A tych nie brakowało. Były zagadki z filmowymi niedźwiadkami w roli głównej, wspólne czytanie "Kubusia Puchatka", zajęcia plastyczne polegające na tworzeniu podobizn misiaków, nauka tematycznej piosenki i misiowa fotobudka. To jest to, co... miłośnicy pluszowych misiów lubią najbardziej.
25 listopada w naszej "zerówce" zrobiło się... misiowo. Wszystko dzięki zajęciom przygotowanym przez uczniów zrzeszonych w szkolnym wolontariacie, bibliotekę szkolną, opiekunkę tych organizacji - Dorotę Nosek i wychowawczynię klasy „0” - Renatę Kaletę. Żeby dobrze poczuć klimat, należało na wstępie poznać historię milusińskiego ulubieńca wszystkich dzieci.
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Jednak wszystko zaczęło się dużo wcześniej. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek... Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. To historia, a jak jest dzisiaj?
Dziś niezmiennie misie wszelkiej maści królują w dziecięcych pokojach. Niemal każdy ma swoją ukochaną przytulankę. Misiaki są także bohaterami wielu historii. To doskonała okazja, aby je przypomnieć i o nich porozmawiać, a tym samym zachęcić do czytelnictwa i poszukiwania kolejnych z sympatycznymi niedźwiadkami w roli głównej. Popularność maskotki sprawiła, że zaczęto ją chętnie wykorzystywać w powstających bajkach dla dzieci. Na tej fali powstało wiele kultowych misiowych postaci takich jak m. in. Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Barnaba. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Miś z okienka, Miś Coralgol. I to właśnie ci ulubieńcy ze szklanego ekranu stali się bohaterami zagadek i warsztatów plastycznych.
Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa niezastąpionym przyjacielem dziecka.