• ZDALNIE, ALE UROCZYŚCIE, ŚWIĘTUJEMY ODZYSKANIE WOLNOŚCI!

     • Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem – nasz kraj odzyskał suwerenność. Święto 11 LISTOPADA jest zatem symbolem ogromnego sukcesu, na który złożyły się wysiłki wielu pokoleń Polaków. Jest również znakiem jedności, solidarności i współpracy całego polskiego narodu. To wartości szczególnie ważne dzisiaj – w niezwykle trudnym czasie pandemii. Cała społeczność szkolna – na czele z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym – pragnie, by każdy mógł przyłączyć się do wspólnego świętowania i, pomimo zalecanych dystansów, poczuł się częścią wspólnoty obywatelskiej w tym szczególnym dla nas - Polaków Dniu Wolności. Nasi uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w projekty wewnątrzszkolne upamiętniające tę doniosłą chwilę sprzed 102 lat. Utworzyliśmy "Okno na Niepodległą", a radość towarzysząca poczuciu wolności sprawiła, że rozbrzmiała niejedna pieśń patriotyczna. W efekcie powstały dwa filmy tematyczne. Jeden prosto od najmłodszych wychowanków z nauczania wczesnoszkolnego. Drugi to dzieło 7-klasistów. Każda inicjatywa z biało-czerwonymi barwami w tle jest na wagę złota. Niech żyje Niepodległa!

      Pomimo przebywania w domowych zaciszach wynikającego z potrzeby zdalnego nauczania nasi uczniowie wraz z opiekunami - wychowawcami i nauczycielami - postanowili uczcić jeden z najważniejszych dni w kalendarzu. 11 listopada - ta data przemawia do wyobraźni każdego Polaka. W tych trudnych czasach nie można zapominać o duchu patriotyzmu.  Tym razem zamiast uroczystej akademii w szkole zachęcamy wszystkich do krótkiego apelu w formie filmików. Od najmłodszych artystów dowiem się, czym jest niepodległość. ci starsi przedstawią w telegraficznym skrócie biało-czerwoną drogę do wyrwania się z bezwzględnego uścisku zaborców.

     • TAM, GDZIE PAMIĘĆ LUDZKA WCIĄŻ STOI NA STRAŻY... SYMBOLICZNY WIENIEC POD PAMIĄTKOWĄ TABLICĄ

     • 10 kwietnia 2010 roku cała Polska zamarła. Pod Smoleńskiem doszło do katastrofy lotniczej. Generał broni Tadeusz Buk był jedną z 96 ofiar, które tego tragicznego dnia pragnęły swoją obecnością upamiętnić 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Nie wrócił. Zginął w miejscu, które dla każdego Polaka ma wyjątkowe znaczenie. W naszych sercach pozostanie na zawsze. 10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, jako społeczność skupiona wokół Szkoły Podstawowej w Mójczy, każdorazowo wspominamy generała Tadeusza Buka. Powód? 10 lat temu nasza szkoła otrzymała Jego zaszczytne imię. Tym razem ze względu na obostrzenia wynikające z walki z pandemią koronawirusa było kameralnie, ale i... uroczyście. Pod symboliczną tablicą upamiętniającą generała Buka wiązankę kwiatów złożyli: dyrektor placówki - Marta Puchała, gospodarz miasta i gminy Daleszyce - Dariusz Meresiński oraz jej radny - Dariusz Sarek. Wizyta została spuentowana umieszczeniem przez gości podpisów w szkolnej kronice.

      "Non omnis moriar" - napisał antyczny poeta Horacy w wierszu „Exegi monumentum". Jak to rozumieć? Stawiam sobie pomnik (exegi monumentum), będzie on trwalszy niż ze spiżu, dlatego nie wszystek umrę (non omnis moriar). Silniejsza niż upływający czas jest zatem pamięć ludzka. Ci, którzy odeszli, żyją w nas, w naszych wspomnieniach. Dopóki płonie płomień pamięci, znajdą się ludzie, którzy będą oddawali cześć Wielkim tego świata. W tym gronie jest bez wątpienia generał Tadeusz Buk - były uczeń, a obecnie patron naszej szkoły.

      Generale, meldujemy: pamiętamy!

     • 10 LAT MINĘŁO, PAMIĘĆ WCIĄŻ ŻYWA...

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 10 lat minęło... Nadanie imienia szkole (zdjęcia archiwalne).

      Msza polowa pod przewodnictwem biskupa Kazimierza Gurdy, poświęcenie sztandaru z wizerunkiem gen. Tadeusza Buka oraz tradycyjne wbijanie pamiątkowych gwoździ. Uczniowie ślubowali na nowy sztandar, a zaproszeni goście podkreślali, że „był diamentem wśród generalicji” i że czuł się człowiekiem stąd, z Kielecczyzny. Dziś mija 10 lat od dnia, w którym Szkoła Podstawowa w Mójczy, w której gen. Tadeusz Buk zdobywał pierwsze edukacyjne szlify, otrzymała jego imię. 10 listopada 2010 roku, odsłonięcia tablicy upamiętniającej patrona szkoły dokonali jego najbliżsi. Uroczystości towarzyszyła wystawa fotografii z jego licznych misji wojskowych. Każdego roku, szkoła uroczyście obchodzi to wydarzenie, zapraszając na nie przedstawicieli władz, wojskowych oraz najbliższych generała. W hucznych obchodach "okrągłej", bo 10. rocznicy przeszkodziła pandemia koronawirusa. Pamięć o lokalnym bohaterze wciąż w nas żyje.

      10 listopada 2010 roku panowała podniosła atmosfera. Uroczystość szkolną rozpoczęła Msza św. polowa na placu szkolnym,. Przewodniczył jej bp Kazimierz Gurda, któremu asystowali księża kapelani wojska, żołnierze Armii Krajowej oraz duszpasterze parafii i dekanatu. Padło wiele ważnych słów. Wspominano bohaterów ojczyzny, którzy ginęli na różnych frontach, poświęcając swoje życie w imię nadrzędnych wartości. Podkreślano rangę pamięci o przeszłości narodu w procesie wychowania kolejnych pokoleń. Zwracano uwagę na potrzebę samodoskonalenia i dążenia do bycia jak najlepszą wersją samego siebie.

      Z okazji nadania zaszczytnego imienia naszej szkole prezydent Bronisław Komorowski wystosował list do mieszkańców Mójczy, który przeczytała zgromadzonym poseł Marzena Okła-Drewnowicz. "Mają państwo prawo odczuwać dumę z faktu, że państwa krajanem był odważny i prawy człowiek, który zginął, pełniąc służbę dla Rzeczpospolitej, (...) pełnił ją z oddaniem i sercem" - napisał.

      Generał Tadeusz Buk był jedną z ofiar katastrofy smoleńskiej. Zginął 10 kwietnia 2010 roku. Była godzina 8:41. Ważący blisko 80 ton Tu-154 w biało-czerwonych barwach próbował w gęstej mgle poderwać się znad drzew rosnących przed lotniskiem w Smoleńsku. Nie dał rady. Zahaczył skrzydłem o brzozę, obrócił się na plecy, uderzył o ziemię. Zginęli wszyscy - 96 osób, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński. Lecieli na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Na pokładzie byli wybitni przedstawiciele Wojska Polskiego. Wśród nich pochodzący z Mójczy generał Tadeusz Buk.

      Postawa patrona naszej szkoły, bliskiego całej społeczności lokalnej, mocno przemawia do wyobraźni młodych ludzi. Pasjonował się naukami humanistycznymi, zgłębiał wiedzę historyczną, przyjaźnił się z książką, zaczytywał się w Norwidzie, znał biegle kilka języków obcych, łacinę miał w małym palcu,  dzięki czemu mógł w oryginale czytać o dokonaniach Juliusza Cezara. Stale się kształcił, doskonalił...

      Dla wielu wciąż stanowi wzorzec osobowy. Był żołnierzem z krwi i kości. Ojczyzna była dla niego najważniejsza. Mieszkańcy Mójczy niezmiennie go wspominają, podkreślają jego zasługi, stawiają go w roli autorytetu. Od września 2009 r. był dowódcą Wojsk Lądowych Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. To gen. Buk dokonał podniesienia flagi podczas uroczystości przystąpienia Polski do NATO. Wśród licznych odznaczeń, które po nim zostały, znalazły się: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Nationale Defense Service Medal - przyznany w USA oraz Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Ten ostatni przyznany został pośmiertnie.

      Generał Tadeusz Buk został pochowany w Spale, gdzie mieszkał z żoną i trójką dzieci. Na uroczystościach żałobnych nie mogło zabraknąć mieszkańców Mójczy i uczniów naszej szkoły. Spod lokalnej parafii do Spały wyjechały cztery autokary.

      Bez względu na czasy potrzebujemy autorytetów, które są wzorcami zachowań społecznych i moralnych. Ich istnienie jest konieczne do normalnego funkcjonowania każdego społeczeństwa, służą one bowiem przede wszystkim socjalizacji i wychowaniu młodego pokolenia.

      W przeddzień kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości wiele mówi się o patriotyzmie.Nie chodzi w nim tylko o szanowanie symboli narodowych. Przede wszystkim należy z godnością traktować siebie nawzajem, być tolerancyjnym, aby ten nasz patriotyzm nabrał prawdziwego wymiaru, a nie był tylko pustą deklaracją. Taką postawę pielęgnował gen. Tadeusz Buk. Zawsze blisko spraw drugiego człowieka, chętny do niesienia pomocy, pełen zaangażowania... Człowiek stąd - z Mójczy. Trudno o lepszego patrona. I mocniej przemawiający do wyobraźni autorytet...

     • NASZA SZKOŁA - TRADYCYJNIE - DO HYMNU

     • W tym roku ze względu na ograniczenia spowodowane sytuacją epidemiczną musiało być inaczej. Nie było spotkania w sali gimnastycznej i gremialnego śpiewu "Mazurka Dąbrowskiego". Tym razem w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 nasi uczniowie, mimo że w swoich domach, włączyli się do akcji "Szkoła do hymnu". To była dobra okazja, aby zamanifestować dumę z faktu, że jest się Polakiem, a także sposobność do odświeżenia całego tekstu hymnu państwowego.

      Akcja "Szkoła do hymnu" była już organizowana dwukrotnie, premierowo w 2018 roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rok temu do wspólnego śpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" o godz. 11:11 dołączyło ponad 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli. Tegoroczna edycja, mimo szalejącego koronawirusa, również cieszyła się dużą popularnością. Wzięło w niej udział przeszło 16 tysięcy szkół. Uczniowie łączyli się za pomocą komunikatorów internetowych i śpiewali hymn w formie on-line. Każda placówka, która wzięła udział w akcji, ma otrzymać pamiątkowy dyplom.

     • NASZA SZKOŁA W PATRIOTYCZNEJ SZACIE

     • Już od progu listopada Szkoła Podstawowa im. gen. Tadeusza Buka w Mójczy mieni się biało–czerwonymi barwami. Imponujące dekoracje, które pojawiły się w oknach, widoczne są już z daleka. W ten sposób uczciliśmy ważne święto – rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada pamiętajmy szczególnie o tych którzy oddali sprawie Ojczyzny największy dar – ofiarę krwi i życia. Pamięci tych, którym zawdzięczamy wolność...

      Po 123 latach niewoli, rozbiorów i obcego panowania, w końcu - w 1918 roku odrodziło się Państwo Polskie. Marzenia pokoleń stały się rzeczywistością. 11 listopada 1918 r. przypadł w poniedziałek. Takiego zwykłego dnia zjawiła się długo wyczekiwana Niepodległa. Z tej okazji, w 102. rocznicę odzyskania suwerenności nasza szkoła przystroiła się w biało-czerwone szaty. Piękne kwiaty w narodowych barwach, symbole narodowe oraz wizerunek patrona szkoły - generała Tadeusza Buka w oknach. Takie udekorowanie placówki przypomina, że bez względu na czasy, łączy nas wiele. Łączy nas Ona - wolna Polska.

      Obostrzenia dotyczące gromadzenia się ludzi, wprowadzone w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, wymusiły konieczność maksymalnego ograniczenia tegorocznych obchodów. Było skromnie. Było symbolicznie. Było pięknie.

     • PIERWSZOKLASIŚCI ZASILILI SZKOLNY POCZET CZYTELNIKÓW

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii pasowanie pierwszoklasistów na czytelników.

      "Książki są jak okręty myśli żeglujące po oceanach czasu, troskliwie niosące swój drogocenny ładunek z pokolenia w pokolenie" - pisał już w XVI wieku angielski filozof Francis Bacon. Mijają wieki, ale jego słowa wciąż są aktualne. Jednak z czytelnictwem (nie tylko) wśród dzieci i młodzieży nie jest ostatnio najlepiej. Dlatego trzeba stać na straży rozwoju młodego pokolenia i promować "przyjaźń z książką". Każda inicjatywa ze słowem pisanym w roli głównej jest na wagę złota. Tym razem Szkoła Podstawowa w Mójczy może pochwalić się faktem, że do grona czytelników oficjalnie zostali przyjęci nowi członkowie - uczniowie klasy 1. Tej doniosłej chwili przewodniczyła Pani Dorota Nosek - niezawodna strażniczka szkolnej biblioteki.

      Z badania czytelnictwa przeprowadzonego przez Bibliotekę Narodową (we współpracy z TNS Polska) wynika, że blisko 61 proc. Polaków w ogóle nie czyta książek. To aż 5 proc. więcej w porównaniu do wyników sprzed kilku lat. Raport sprowokował gorące dyskusje dotyczące ratowania czytelnictwa. Wniosek z burzliwych debat można wysnuć jeden - aby coś poradzić na ten stan rzeczy, trzeba zacząć od tzw. "swojego podwórka". Tak też się stało.

       

      „My uczniowie pierwszej klasy,

      uroczyście przyrzekamy,

      że szanować Cię będziemy,

      krzywdy zrobić Ci nie damy.”

       

      5 listopada 2020 roku "Przyjaciółmi biblioteki szkolnej" stali się nasi pierwszoklasiści. W poczet czytelników przyjętych zostało 13 uczniów. Wszyscy wychowankowie zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej oraz czytelni. Zajęcia biblioteczne wzbogacone zostały krótką pogadanką na temat czytelnictwa. Uczniom zostały odczytane "Prośby Książek". Nowi użytkownicy biblioteki złożyli ślubowanie czytelnicze. Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym pasowaniem na czytelnika. Tym razem zamiast miecza - jak mówi obyczaj rycerski - w ruch poszła "Wielka Księga Baśni" Andersena.

      To nie koniec niespodzianek. W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” nasi pierwszoklasiści otrzymali wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki, w skład których weszły: „Pierwsze abecadło”, „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz Kreatywny alfabet.

      Z badań wynika, że obecnie bardzo mało się czyta, a samo obcowanie z lekturą stało się niemodne, ktoś powie - mało trendy. Dlatego, wychodząc naprzeciw temu problemowi, zorganizowana została uroczystość pasowania na czytelnika. Mamy nadzieję, że przy współpracy nauczycieli i rodziców miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom nie tylko od święta. W książce odnajdźmy prawdziwego przyjaciela.

       

     • ZAPRASZAMY NA (K)LEKCJE. LEKTURY DA SIĘ LUBIĆ!

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia Pana Kleksa - 4 klasa.

      O przygodach Ambrożego Kleksa – nauczyciela, wynalazcy, podróżnika i wielkiego przyjaciela dzieci - słyszeli chyba wszyscy. Uczniowie klasy IV naszej szkoły przy okazji spotkań z kultowym tekstem Jana Brzechwy mieli okazję poczuć się, jakby to oni przestąpili próg niezwykłej akademii. Lekcje kleksografii? Przędzenia liter? Leczenia chorych sprzętów? Proszę bardzo... O odpowiedni klimat (k)lekcji zadbał nauczyciel języka polskiego - Łukasz Wilczkowski.

      Kolejne dni przy ulicy Czekoladowej upływają uczniom na lekcjach Pana Kleksa, jakże różniących się od szkolnych obowiązków w prawdziwym świecie. Nauka biologii to zadziwiająca zabawa w „kleksografię”. Geografia upływa pod znakiem plenerowej gry olbrzymią piłką-globusem. Uczniowie dowiadują się również, jak się leczy chore sprzęty i skąd się biorą pastylki nasenne. Czytanie palcami to z kolei sztuka przędzenia liter. Ktoś pomyśli, że to tylko zabawa? Niekoniecznie! Wszak nie od dziś wiadomo, że człowiek, szczególnie młody, najlepiej uczy się właśnie w takim klimacie. (K)lekcje, pod płaszczykiem prostych zadań, kryją coś więcej: naukę cierpliwości, odpowiedzialności, życzliwości, empatii, zręczności, wrażliwości...

      Nasi 4-klasiści stanęli w obliczu kilku zadań. Mieli okazję stworzyć własne kleksy, które w dalszej kolejności, z wykorzystaniem wyobraźni, opatrzyli rymowankami przypominającymi te z "Akademii Pana Kleksa". Dla przykładu:

       

      "Korzystając z wolnej chwili,

      wyszedł mi deszcz motyli!"

       

      "Z kleksografii mam dużo uciechy!

      Wyszły mi kolorowe orzechy!"

       

      "Co się stało? Co się stało?

      Ktoś mi jabłko przebił strzałą."

       

      "Czy to Alan? Może Zuzia?

      Nie to tylko klauna buzia!"

       

      lub

       

      "Przyszedł mi pomysł nowy.

      To jest przecież środek głowy!"

       

      A co z innymi lekcjami? Oczywiście się odbyły się. Podczas przędzenia liter powstało wiele fantazyjnych wzorów oraz napis: AKADEMIA PANA KLEKSA. Z kolei zajęcia leczenia chorych sprzętów zaowocowała stworzeniem z klocków-symbolicznych części: "Broni na złe oceny" oraz "Piramidy Radości", która podobno pozwala spełniać szkolne marzenia. Chętni uczniowie wzięli również udział w zajęciach geografii z globusem w roli piłki. Kciuk prawej dłoni pokazywał miejsce, w którym wylądowaliśmy. Przy tej okazji doskonalone były nie tylko wiedza z zakresu topografii, ale również umiejętność zapisywania nazw własnych.

      Po takich lekcjach "Akademia Pana Kleksa" powinna zapaść w pamięci uczniów na długo. Kto wie, może bohaterowie tych zajęć wielokrotnie będą tu jeszcze zaglądać, nawet jako dorośli...

     • PIERWSZOKLASIŚCI UROCZYŚCIE ŚLUBOWALI

     • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii ślubowanie klasy 1.

      Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. generała Tadeusza Buka w Mójczy uroczyście ślubowali, że będą godnie reprezentować swoją szkołę, wywiązując się z powierzanych im obowiązków i nigdy nie zatracą pogody ducha na drodze do edukacyjnych sukcesów. Tym samym można stwierdzić, że 13 października 2020 roku to jak do tej pory najważniejszy dzień w ich szkolnym kalendarium.

      Tradycją jest, że dzień ślubowania "pierwszaków" społeczność szkolna obchodzi uroczyście. Mimo szeregu obostrzeń wynikających z sytuacji epidemiologicznej w kraju, i tym razem nie mogło być inaczej. Najpierw do boju przystąpili bohaterowie dnia. Każdy z 1-klasistów przedstawił się krótkim wierszykiem, a następnie doszło do prezentacji wiedzy i umiejętności dotychczas nabytych. Tym samym podopieczni Pani Elżbiety Miszczyk - wychowawczyni klasy udowodnili, że miejsce w szkolnych ławach jest dla nich idealne.

      Po zakończonej części artystycznej Pani Dyrektor - Marta Puchała poprzez położenie na ramieniu każdego z nich magicznego ołówka, dokonał symbolicznego "pasowania" na ucznia Szkoły Podstawowej w Mójczy. Wcześniej, w obecności pocztu sztandarowego placówki, wszyscy zgodnym chórem zapewniali wypełniać obowiązki ucznia, rozsławiać dobre imię placówki, a odpowiednim zachowaniem i podejściem do obowiązków szkolnych dawać powody do dumy zarówno rodzicom, jak i nauczycielom.

      Chwila była wzruszająca, ponieważ najmłodsi włożyli w przygotowania mnóstwo energii i wywiązali się z powierzonych zadań znakomicie. Podczas występu rodzice nagradzali swoje pociechy gromkimi brawami. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. A potem, jak to w przypadku tak doniosłych wydarzeń bywa... chwila dla fotoreporterów. Niech zdjęcia przy tej okazji zrobione będą miłą pamiątką nauki w murach naszej szkoły.

     • LEKCJA DEMOKRACJI ZALICZONA NA 5, MAMY SAMORZĄD UCZNIOWSKI

     • Nowy rok szkolny, kolejne wyzwania, kiełkujące nadzieje, świeże pomysły... Każdorazowo pierwsze tygodnie nauki po wakacyjnej przerwie wiążą się z wyborami do Samorządu Uczniowskiego. Tym razem kandydatki postarały się o... plakaty, hasła wyborcze, własny program oraz komitety poparcia. Efekt? Największe uznanie wśród szkolnej braci uzyskała Maja Garecka i to ona w roku szkolnym 2020/2021 będzie dzierżyć ster uczniowskich inicjatyw.

      9 października 2020 roku - to właśnie wówczas uczniowie ruszyli do urny, aby oddać swój głos. Po ich podliczeniu okazało się, że największe uznanie w środowisku szkolnym uzyskała Maja Garecka. Co godne uwagi, wychowankowie naszej szkoły tę jedną z pierwszych lekcji demokracji potraktowali poważnie. Frekwencja wyniosła 70 %, a każdy z oddanych głosów był ważny.

      Wybory do Samorządu Uczniowskiego to często dla młodych pierwsza okazja, by wypowiedzieć się w ważnej dla nich sprawie. Od tego, jak będą zorganizowane, będzie zależała motywacja do angażowania się w sprawy publiczne w życiu dorosłym - przekonują eksperci. Dbając o wolność wyboru, pokazujemy uczniom i uczennicom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy ich w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w wyborach swoich reprezentantów to ważna lekcja demokracji.

      Tymczasem SU rozpoczyna działalność z przytupem. Październik upłynął pod znakiem zbiórki darów na rzecz zwierząt - podopiecznych Schroniska w Dyminach. W szkolnym holu pojawiła się z kolei skrzynka pomysłów. Każdy może podzielić się swoim zdaniem i przedstawić propozycję działania w środowisku szkolnym. Jak podkreśla samorząd, każdy głos się liczy.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę wszystkim Państwu

      zapału do kształtowania sumień Wychowanków - aby umieli pokonywać zło i

      kierować się w życiu tylko dobrem.

      Życzę osobistych satysfakcji z pełnionej misji pedagogicznej, pogody

      ducha i uśmiechu na twarzy.

      Życzę wielu sukcesów na każdej płaszczyźnie życia.

      Przede wszystkim jednak, w tym ciężkim czasie, życzę dużo zdrowia i

      poczucia bezpieczeństwa dla Państwa i Państwa Rodzin.

      Z wyrazami szacunku

      Dyrektor Szkoły

      Marta Puchała

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21 odbędzie się 1 września 2020r. na placu szkolnym z zachowaniem procedur bezpieczeństwa ze względu na trwającą epidemię Covid-19, według następującego porządku:

      godzina 9.00 - klasy IV - VIII

      godzina 10.00 - Punkt Przeszkolny, klasy 0 - III