• CZAS PRZYWITAĆ NOWY ROK SZKOLNY

• Po przeszło dwóch miesiącach wakacyjnego odpoczynku na szkolnych korytarzach znowu zapanuje gwar rozmów, a w salach lekcyjnych ponownie zagoszczą żądni wiedzy uczniowie. Już w najbliższy czwartek, 1 września o godzinie 10:30 w sali gimnastycznej  Szkoły Podstawowej w Mójczy oficjalnie przywitamy rok szkolny 2022/2023. Wcześniej, bo o 9:30 w lokalnym kościele parafialnym w intencji całej społeczności szkolnej odprawiona zostanie okolicznościowa msza święta.

Tradycyjnie uroczysty dzień inaugurujący naukę po wakacyjnej pauzie uczniowie w Mójczy rozpoczną mszą świętą w miejscowym kościele. Początek - godzina 9:30. Następnie wszyscy uczniowie swoje kroki skierują do budynku szkoły. Tu nowy rok szkolny oficjalnie przywitamy wraz z dyrektor placówki – Martą Puchałą. Następnie uczniowie poszczególnych oddziałów spotkają się jeszcze z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych.

1 września - dla uczniów to koniec lenistwa i jednocześnie początek wytężonej pracy. "Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony" - niech te słowa zaczerpnięte z twórczości Stefana Żeromskiego staną się hasłem przewodnim na najbliższe 10 miesięcy.