• ABY GODNIE UPAMIĘTNIĆ NASZEGO PATRONA...

• Już w listopadzie, przy okazji Święta Szkoły Podstawowej w Mójczy, na placu do niej przyległym stanie popiersie generała Tadeusza Buka - patrona placówki. Każdy może wesprzeć tę inicjatywę. Zainteresowani mogą wpłacać datki na szkolne konto: 07 8485 0009 0000 3186 2000 0003, w tytule przelewu wpisując: "darowizna". Autorem projektu rzeźby jest znany w regionie artysta, Sławomir Micek.

Pochodzący z Mójczy generał Tadeusz Buk przez wiele lat służył jako dowódca w polskej misji wojskowej w Iraku. W 2005 roku został odznaczony krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Potem został głównodowodzącym Wojsk Lądowych. Tę funkcję pełnił tylko 7 miesięcy... Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, miał niecałe 50 lat.

Przypomnijmy, w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęli wszyscy znajdujący się na pokładzie. 96 osób, w tym prezydent, zwierzchnik sił zbrojnych - Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Wśród ofiar katastrofy smoleńskiej byli też najważniejsi dowódcy wojskowi, m.in. dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Tadeusz Buk.

• JESTEŚMY NA FACEBOOKU

• Jesteśmy szkołą otwartą, przyjazną i nowoczesną. Stawiamy na bezpieczeństwo, współpracę z rodzicami, rozwój zainteresowań naszych uczniów, pomaganie im w poznawaniu otaczającego świata i rozwijanie pasji. Aby o tym pisać jeszcze skuteczniej, dołączamy do Facebooka. Zapraszamy do systematycznego odwiedzania (i polubienia) profilu Szkoły Podstawowej im. generała Tadeusza Buka w Mójczy oraz lektury informacji, relacji z imprez, wydarzeń i uroczystości szkolnych. W roli głównej - oczywiście - nasi uczniowie.

ZAPRASZAMY NA PROFIL FACEBOOKOWY SZKOŁY

W dzisiejszych czasach posiadanie konta w serwisach społecznościowych jest niemal konieczne, aby ułatwić kontakt na linii szkoła-uczniowie-rodzice wychowanków. Mamy nadzieję na owocną współpracę. Bądźmy na bieżąco.

• (NASI) PRYMUSI NAGRODZENI PRZEZ BURMISTRZA

• Nauka jest kluczem do potęgi - mówi powszechnie znane porzekadło. Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. generała Tadeusza Buka w Mójczy, którzy 27 sierpnia 2021 roku gościli w siedzibie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Daleszycach, aby z rąk Burmistrza Dariusza Meresińskiego odebrać nagrody za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2020/2021. Nas cieszy, że wśród "najlepszych z najlepszych" znaleźli się nasi prymusi, których końcoworoczna średnia przekroczyła próg 5,7! Takim osiągnięciem mogą pochwalić się: Alan Mrozik, Hanna  Puchała oraz Bartosz Matałowski - aktualnie uczniowie klasy V. Na zaszczytne wyróżnienie zasłużył również Kacper Kojacz (aktualnie klasa VIII) za zdobycie tytułu laureata XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego. Wszyscy wymienieni otrzymali bony pieniężne i... motywację do dalszej pracy. Zgodnie z podjętą uchwałą przez Radę Miejską w Daleszycach, ci, którzy brylują w lokalnych szkołach, będą w ten sposób doceniani corocznie.

Aby znaleźć się w gronie stypendystów należało uzyskać na świadectwie średnią ocen 5,7 lub wyższą. Sztuka ta udała się trojgu naszym uczniom. Prymusów, którzy przekroczyli wymagany pułap, we wszystkich szkołach z terenu gminy Daleszyce było aż 35! Kolejne trzy nagrody powędrowały w ręce tych uczniów, których dziełem były sukcesy w konkursach przedmiotowych i tematycznych.

- Jestem dumny, że tylu uczniów naszych szkół może się pochwalić tak wysoką średnią ocen i znakomitymi osiągnięciami w konkursach przedmiotowych. Mam nadzieję, że to jest dla Was, jak również Waszych koleżanek i kolegów sygnał, że warto się sumiennie uczyć przez cały rok – podkreślał burmistrz Dariusz Meresiński.