• HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY, KACPER KOJACZ Z KOLEJNYM SUKCESEM W KONKURSIE HISTORYCZNYM!

     • W przeszłości znajdują się źródła i korzenie tego wszystkiego, co nas dziś otacza. Z historią tak właśnie jest, że bardzo często płynie z niej nauka na przyszłość. Do tych założeń nie trzeba przekonywać Kacpra Kojacza, dla którego poszukiwanie nowych faktów sprzed lat, a nawet wieków to prawdziwa pasja. Dowód? Wystarczy wspomnieć o jego sukcesach. Do ubiegłorocznego tytułu laureata Przedmiotowego Konkursu Historycznego nasz uczeń dołożył kolejny. Tym razem błyszczał w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy”, będąc bezbłędnym i bezkonkurencyjnym w etapie rejonowym i zajmując 2. miejsce na szczeblu wojewódzkim! I jak tu nie przyznać racji tym, którzy powtarzają, że "historia kołem się toczy"?

      Wychowanek Szkoły Podstawowej w Mójczy sięga po kolejne laury w konkursach wiedzy historycznej - czytamy w lokalnych mediach. Kacper Kojacz z drugim wynikiem w województwie świętokrzyskim awansował do finału ogólnopolskiego konkursu. Niestety, ze względu na pandemię, finał został odwołany.

      - Ponieważ Kacper nie może już jako zeszłoroczny laureat Przedmiotowego Konkursu Historycznego brać w nim udziału, uczestniczył z ogromnym powodzeniem w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy” – podsumowuje Andrzej Dostał z SP w Mójczy. - Kacper zdobył tytuł Wojewódzkiego Laureata, uzyskując 96 % punktów możliwych do zdobycia, warto też dodać, że w etapie rejonowym Kacper uzyskał maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia, czyli 100 %. Jako Laureat Wojewódzki uzyskał także dodatkowe 7 punktów za tzw. szczególne osiągnięcie na świadectwie szkolnym. Kacper to urodzony pasjonat historii. W ciągu kilku miesięcy zdążył opanować materiał z klasy siódmej i ósmej oraz wiedzę i umiejętności wykraczające poza podstawę programową – podsumowuje nauczyciel.

      Kacprowi życzymy kolejnych sukcesów na wielu frontach zmagań na wiedzę o przeszłości oraz tego, aby przeszedł... do historii naszej szkoły.