• JUŻ W PIĄTEK ŻEGNAMY ROK SZKOLNY 2020/2021...

     • Już w najbliższy piątek uczniowie w całej Polsce odbiorą świadectwa i dyplomy oraz udadzą się na długo wyczekiwany wakacyjny odpoczynek. Dzień 25 czerwca 2021 roku szczególnie zapadnie w pamięć tych, którzy po raz ostatni zagoszczą w murach swoich szkół. Nasi 8-klasiści rok szkolny 2020/2021 zakończą uroczyście w sali gimnastycznej. Początek o godzinie 11. Pozostali uczniowie z klas 1-7 świadectwa odbiorą w zaciszu swoich sal lekcyjnych z rąk wychowawców. Ich spotkania zaplanowano na godzinę 10. Zanim jednak wakacyjna beztroska, warto pomyśleć o tym, co było i o tym, co będzie. W intencji całej społeczności szkolnej w miejscowym kościele odbędzie się okolicznościowa Msza św. Podczas nabożeństwa, które rozpocznie się o godzinie 9., dziękować będziemy za ostatnie miesiące nauki i zebrane doświadczenie wynikające z nowej, niełatwej dla wszystkich sytuacji oraz prosić o bezpieczne wakacje.

     • ALAN MROZIK RZĄDZI NIEPODZIELNIE. KOLEJNY SUKCES, TYM RAZEM W DZIELENIU!

     • Alan Mrozik - nasz 4-klasista - dzieli i rządzi. I to dosłownie. Minęło zaledwie kilka tygodni od czasu, gdy w fantastycznym stylu pokonał wszystkich młodych matematyków z klas 1-6 szkół podstawowych z całej Polski i tym samym zasłużył na tytuł Mistrza Szybkiego Mnożenia, powtarzając sukces sprzed roku, a już może świętować kolejny triumf. Tym razem był najlepszy w swojej kategorii wiekowej... w szybkim dzieleniu, przy okazji zajmując w klasyfikacji generalnej świeżo upieczonej rywalizacji na liczby 3. miejsce. To pewne jak dwa razy dwa - mamy do czynienia z prawdziwym mistrzem. Dowód? Zaledwie w 300 sekund wykonał poprawnie 323 działania matematycznie w zakresie dzielenia do 100. Nic dodać, nic ująć...

      Alan Mrozik może pochwalić się już wieloma sukcesami spod znaku matematyki. Mistrzem Szybkiego Mnożenia został już jako 3-klasista. W roku szkolnym 2020/2021 konkurs zyskał na popularności, a do rywalizacji zaproszeni zostali także uczniowie z zagranicznych szkół. Mimo tego, że wielu stanęło w szranki, to i tak Alan wyszedł z tej arytmetycznej batalii obronną ręką i ponownie zasłużył na tytuł najlepszego z najlepszych w dziedzinie mnożenia.

      Organizatorzy owego konkursu postanowili pójść za ciosem. Tym razem najlepsi młodzi adepci nauk matematycznych wyłonieni w wewnątrzszkolnych eliminacjach rywalizowali o tytuł Mistrza Szybkiego Dzielenia. Każdy z nich, zamiast dzielić skórę na niedźwiedziu, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i przygotować się jak najlepiej do finałowej próby. Zasady są niezmienne - tylko pięć minut, mnóstwo działań i brak miejsca na błędy.

      Chociaż z natury wolimy mnożyć i dodawać, również i konkurs z dzieleniem w roli głównej cieszył się sporym zainteresowaniem. Uczniowie z dnia na dzień śrubowali rekord, udowadniając, że są doskonale przygotowani do rywalizacji. Również rezultat Alana należy to tych z gatunku niesamowitych. 323 poprawnie wykonane działania w 300 sekund! Co tu jeszcze można dodać?

     • ŚWIĘTUJĄ TATUSIOWIE, ŚWIĘTOWAŁY MAMY. DOSTAJĄ WSPÓLNY PREZENT PROSTO Z ZERÓWKI

     • Jest uosobieniem poczucia bezpieczeństwa, stabilności i spokoju. Tata, bo o nim mowa, jest jak superbohater – bez niego może się zawalić cały świat. Miłość ojcowska jest impulsem do pracy nad sobą, do tego, by dziecko rozwijało swoje umiejętności. Dlatego to właśnie dziś, 23 czerwca, gdy po raz kolejny świętujemy Dzień Ojca, dzieciaki i te małe, i te trochę większe, spieszą z życzeniami. Niespodziankę z tej okazji przygotowali uczniowie naszej "zerówki". Mimo że bohaterem dnia jest każdy Tata, to nie sposób zapomnieć o Mamach. Wszak ostatnie tygodnie upłynęły pod znakiem rodzinnych świąt, a kochający Rodzice to fundament szczęśliwego dzieciństwa. Dlatego maluchy dziękują Im za miłość, wychowanie, za to, że są i zawsze wspierają. Zapraszamy na film prosto z naszej zerówki.

     • WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO... OGRODU BOTANICZNEGO

     • Przyroda to niesłychanie zróżnicowany, skomplikowany i precyzyjny "mechanizm". Mamy ją na wyciągnięcie ręki, ale często nie dostrzegamy jej walorów i nie rozumiemy jej istoty. Jak to zmienić? Dobrym rozwiązaniem może stać się wycieczka, której punktem kulminacyjnym będzie wizyta w Ogrodzie Botanicznym na kieleckiej Podkarczówce? Taki cel wyprawy obrali sobie uczniowie "zerówki" oraz klas 1-7 naszej szkoły. Dodatkowo najmłodsi udali się do kina, aby przyjrzeć się najnowszej produkcji z Tomem i Jerrym w rolach głównych, a ci nieco starsi udali się na spacer po terenie rezerwatu Karczówka. Wcześniej łyk historii i nowoczesności, czyli wizyta na nowym dworcu PKS.

      Przyroda w blasku wiosennego słońca ma swój czar. Wszędobylskie aromaty, barwy kwiatów i liści mieszające się ze sobą i tworzące wspaniały kolaż. 15. czerwca 2021 roku pogoda dopisywała, więc uczniowie, którzy pod wodzą wychowawców, ruszyli na wyprawę, której celem był Ogród Botaniczny, nie mieli prawa narzekać. Przyroda, zgodnie z zapowiedzią, budziła zachwyt. Do tego zabawy na ścieżce sensorycznej i możliwość sprawdzenia własnych możliwości w skoku w dal. Wcześniej starsi uczniowie mieli możliwość zobaczenia nowej odsłony dworca PKS w pełnej krasie. Ważne - jak podkreślają organizatorzy - że młodzi ludzie, zamknięci w domach przed ekranami komputerów, stęsknieni kontaktów społecznych, mieli możliwość być razem, bez stresu, bez pośpiechu i bez ograniczeń. Pełnia szczęścia.

     • 2-KLASIŚCI Z BUKIETEM ŻYCZEŃ, W PREZENCIE FILM

     • 26 maja co roku jest wyjątkowym dniem dla wszystkich Mam, pod adresem których płyną prosto z serc pociech najserdeczniejsze życzenia. Podobnie rzecz się ma z ukochanymi Tatusiami, którzy na swój bukiet ciepłych słów muszą poczekać do 23 czerwca. Oba te święta poprzedza Dzień Rodziny, który corocznie przypada na 15 maja. To bez wątpienia czas, w którym dużo rozważamy o najbliższych. Myślimy, jak im podziękować za to, że mają dla nas czas, że są blisko i służą nam pomocą, gdy tego potrzebujemy. Nasi uczniowie stają zawsze na wysokości zadania i pamiętają o najbliższych dla siebie osobach. Tym razem z życzeniami w formie filmowej pospieszyli do swoich Rodziców 2-klasiści. Zapraszamy do obejrzenia efektu ich pracy.

      Z przyczyn pandemii koronawirusa nie mogła odbyć się tradycyjna akademia, podczas której rozbrzmiałyby piosenki i okolicznościowe wiersze, a po policzku zasiadających na widowni Rodziców spłynęłaby niejedna łza. Nic straconego. Żaden z uczniów nie zapomniał o tych rodzinnych świętach. A film? Może stać się wzruszającą pamiątką.

     • CZAS POD ZNAKIEM RODZINNYCH ŚWIĄT, 1-KLASIŚCI FILMOWO DZIĘKUJĄ RODZICOM

     • W rodzinach kiełkuje, kwitnie i owocuje życie ludzkie. Tu kształci i rozwija się dziecko. Domy rodzinne są pierwszą szkołą, a Rodzice najważniejszymi nauczycielami. Rodzina to ogród, którego opiekunami są Mama i Tata, a drzewkami pielęgnowanymi przez nich jest potomstwo. Nie mogło być inaczej. Uczniowie klasy 1. pod czujnym okiem wychowawczyni - Elżbiety Miszczyk postanowili uczcić rodzinne dni, które znajdują się w kalendarzu na przestrzeni maja i czerwca. W wyniku działań maluchów powstał film, który pokazuje, jak wielką miłością darzeni są Rodzice. Bo czy można by było zapomnieć o dniu Mamy i Dniu Taty?

      FILMOWY PREZENT OD 1-KLASISTÓW

      Mama i Tata to słowa, które są synonimem miłości, dobra, cierpliwości, zaufania i szczęścia. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas. Należy więc o nich dbać, troszczyć się i pielęgnować tworzącą się więź. Schyłek maja to czas, w którym gorąco myślimy o wszystkich Mamach, ale też o rodzinie. Końcówka czerwca przynosi z kolei dzień, w których szczególne podziękowania adresujemy do Tatusiów.

      Uczniowie klasy 1. pokazali, że rodzice są ważni jak nikt na świecie. Co może zrobić dziecko, aby im podziękować? Najważniejsze są dobre słowo i sama pamięć, które są dowodem miłości i szacunku. Z ust dzieci, tych młodszych, ale i starszych, a nawet tych od dawna dorosłych, płyną pod adresem Rodziców serdeczne życzenia i podziękowania za gorące serce, opiekę oraz trud włożony w wychowanie. Nie inaczej było i tym razem.

     • DZIEŃ DZIECKA Z POMPĄ...

     • Wiedzą to nie tylko ci, którzy z racji wieku na ten dzień czekają z wypiekami na twarzy. 1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Czego można życzyć z tej okazji najmłodszym i nieco starszym pociechom? Pamiętajmy, najpiękniejsze słowa płyną prosto z serca. A prezent? Najlepszym jest zawsze wspólnie spędzony czas. Z tego założenia wyszła Szkoła Podstawowa w Mójczy, która zorganizowała dla swoich uczniów moc atrakcji. Pokaz strażacki połączony z prezentacją wozów i ich wyposażenia, granie w "planszówki", zabawy na świeżym powietrzu... A na deser słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Sołecką. Efekt? Uśmiechy od ucha do ucha nie pozostawiają wątpliwości.

      Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Mójczy na boisku szkolnym odbyła się prezentacja samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz pokaz działania sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostek. Co więcej, dzielni strażacy przybyli do nas z misją, aby zaprosić uczniów, nawet tych najmłodszych, w swoje szeregi. Wszczepienie pasji od najmłodszych lat, systematyczny trening i zapoznanie się ze specyfiką wybranego przez dziecko zainteresowania „wciąga” go w świat pasji i powoduje, że młoda osoba chce dążyć do samorozwoju. I do tego często... odciąga go od ekranów komputerów - przekonywali wyjątkowi goście.

      Uczniowie chętnie korzystali z okazji, aby pobyć razem, aby wspólnie się pobawić, porywalizować na planszy. Spotkania z rówieśnikami, aktywność fizyczna, przebywanie na świeżym powietrzu  to jest to, czego wielu uczniom po prostu brakowało w pandemicznej rzeczywistości.

      Maluchy uwielbiają Dzień Dziecka i zabawy, ale atrakcje właśnie wtedy muszą być wyjątkowe. To dzień, kiedy każde dziecko powinno znajdować się w centrum zainteresowania. Możliwość wspólnej zabawy i poznawania otaczającego świata to połączenie, które zawsze się sprawdza. Pozostałe wspomnienia to coś, z czego się nie wyrasta.

      Dlatego wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, aby tegoroczny Dzień Dziecka był godny wspomnień, składamy serdeczne podziękowania. Wszak, "kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".